A A A

Wiadomości

Emotikon smiGratulujemy!Zapraszamy na pierwsze mecze seniorów i kadetów przed własną publicznością:

Potrzebne wsparcie!

 

Zapraszamy na mecz II ligi u siebie z KS AZS-em Rafako Racibórz. Bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli… przybywajcie, kibicujcie!!!

 

SK Górnik Radlin – KS AZS Rafako Racibórz (MOSiR Radlin - 09.02.2016 r. godz. 18:00)

 

 

Turniej półfinałowy o Mistrzostwo Śląska kadetów  już za nami, trudno jednak zapomnieć o  sportowych emocjach na parkiecie i rodzinnej atmosferze na trybunach . Dziękujemy serdecznie za pomoc w organizacji zawodów, zaangażowanie, pyszne słodkości, wspaniały doping i wielkie siatkarskie serce:

 

- Pani Kasi oraz „ FIBRA nieruchomości”

- zakładowi piekarniczemu „Śmietana”

- rodzinie Konieczny, rodzinie Skupień, rodzinie Grygiel i rodzinie Bugajski

- obecnym na trybunach rodzicom, dziadkom, rodzeństwu, koleżankom i kolegom z klas

- siatkarskiej młodzieży rozdającej klaskacze, podającej piłki, obsługującej tablice punktową
i mopa ;)

- wszystkim wspaniałym kibicom

 

To dla nas zaszczyt grać z WAMI w jednej DRUŻYNIE :)

 

KADECI SK JSW KOKS Radlin

 

 

Kadeci SK JSW KOKS-u Radlin zajęli III miejsce w Półfinałach Mistrzostw Śląska przegrywając z AT Jastrzębskim Węglem oraz Exactem Systems Norwid Częstochowa oraz wygrywając z MKS-em Będzin niestety nie awansowali do ścisłego finału. Szkoda szczególnie I meczu z Jastrzębiem przegranym po morderczej walce 2:3.

 

Szczególnie serdeczne podziękowania od zarządu klubu i środowiska siatkarskiego dla firmy „Fibra i nieruchomości” za wsparcie finansowo-organizacyjne w realizacji turnieju.

 

Zamiast fiskusowi oddaj siatkarzowi

 

Drodzy przyjaciele sportu,

 

1% swojego podatku dochodowego w rozliczeniu rocznym można przekazać do wybranego stowarzyszenia, które uzyskało status Organizacji Pożytku Publicznego. W związku z powyższym zachęcamy wszystkich do skorzystania z tej możliwości wspomożenia naszego klubu. SK Górnik Radlin decyzją Krajowego Rejestru Sądowego ma status Organizacji Pożytku Publicznego.
W związku z tym zwracamy się z prośbą o przekazanie każdego roku 1% podatku dochodowego naszemu klubowi. 1% Dla nas każda złotówka jest bezcenna !!!

 

1% podatku przeznaczymy na:

 

· dofinansowanie szkolenia utalentowanej młodzieży szczególnie z rodzin o niskim dochodzie
(np. dofinansowanie udziału w akcji letniej).

· zachęcenie do dbania o własne zdrowie, kształtowania charakteru i współpracy w zespole i ...
być może, zdobycie kolejnych medali.

· rozwój sportu powszechnego poprzez organizowanie imprez masowych dla mieszkańców
naszego regionu.

 

Dane do wpisania do PIT-u

Siatkarski Klub Górnik Radlin

KRS 0000001666

 

Zapraszamy na Półfinał Mistrzostw Śląska kadetów, który rozegrany zostanie w Radlinie na hali MOSiR-u w dniach 28-30.01.2016 r.

 

Harmonogram

28.01.2016 r.

15:00

SK JSW KOKS Radlin – AT Jastrzębski Węgiel

40 min. po zakończeniu I meczu

Exact Systems Norwid Częstochowa - MKS Będzin

29.01.2016 r.

15:00

MKS Będzin - AT Jastrzębski Węgiel

40 min. po zakończeniu I meczu

SK JSW KOKS Radlin - Exact Systems Norwid Częstochowa

30.01.2016 r.

11:30

AT Jastrzębski Węgiel - Exact Systems Norwid Częstochowa

40 min. po zakończeniu I meczu

 

SK JSW KOKS Radlin - MKS Będzin

 

Znamy zestawienie Półfinałów Mistrzostw Śląska kadetów. Będziemy gospodarzem jednego z turniejów w dniach 28-30.01.2016 r.

 

Grupa w Radlinie: SK JSW KOKS Radlin, MKS Będzin, Jastrzębski Węgiel, Exact Systems Norwid Częstochowa

 

Grupa w Częstochowie: AZS 2020 Częstochowa, MCKiS Jaworzno, MKS MTS Winner Czechowice Dziedzice, TS Volley Rybnik

 

 

Przegrywamy na wyjeździe z Czechowicami-Dziedzicami 1:3 w ramach rozgrywek II ligi.

MTS Winner Czechowice-Dziedzice - SK JSW KOKS Radlin 3:1 25:20, 20:25, 25:15, 26:24

 

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Rybarczyk, Barteczko, Rauza, Szczygieł, Grzywacz, Lewandowski (L) - Dzierżęga, Grygiel, Margulski, Ferdyan, Harazim, Koczwara

 

 

Młodzicy SK JSW KOKS Radlin zajmują I miejsce po I turnieju rozgrywanym w Jaworznie o miejsca 5-8 w Województwie Śląskim. Wygrywamy z gospodarzami 2:0 oraz przegrywamy z rówieśnikami z Katowic.

UKS Olimpia Katowice - SK JSW KOKS Radlin 2:1 (20:25, 25:17, 15:12)

SK JSW KOKS Radlin - MCKiS Jaworzno 2:0 (25:21, 28:26)

 

 

Piątka z plusem dla dwójek :)

 

Bardzo dobry występ mają za sobą najmłodsi siatkarze reprezentujący SK JSW KOKS Radlin.

W piątek 16.01.2016r. w Szkole Podstawowej nr  27 w Gliwicach odbył się  pierwszy turniej dwójek w ramach 28 edycji rozgrywek„Kinder + Sport” -2016r. Nasze barwy reprezentowało 5 drużyn, które pod wodzą trenera Kamila Wierzgonia wygrały większość swoich meczów i mają spore szanse by w komplecie zameldować się w II etapie turnieju. Ostateczne wyniki poznamy w piątek 22.01.2016 r. po turnieju rewanżowym, rozegranym również w gliwickiej SP nr 27.

 

Start zawodów o godz. 16:00. Zawodnikom i trenerowi gratulujemy udanego debiutu i trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa.

 

Wygrywamy u siebie ze Strzelcami Opolskimi 3:0 w ramach rozgrywek II ligi!

SK JSW KOKS Radlin - UKS Strzelce Opolskie 3:0 (25:22, 25:20, 25:13)

 

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Rybarczyk, Barteczko, Rauza, Szczygieł, Grzywacz, Lewandowski (L) - Dzierżęga, Grygiel, Margulski, Ferdyan, Harazim

 

 

Rachunki wyrównane.

Łatwym zwycięstwem 3:0 (25:18, 25:22, 25:18) zakończył się ostatni mecz kadetów SK JSW KOKS Radlin fazy grupowej Mistrzostw Śląska,  rozegrany na włsnym parkiecie z drużyną TS Volley Rybnik. Nasi zawodnicy zajmują po tym spotkaniu drugie miejsce w grupie. Jest to  pozycja premiowana awansem do półfinału MŚ. We wszystkich X kolejkach nasi kadeci p rowadzeni przez trenera Witolda Słaninę przegrali tylko jedno spotkania właśnie z zespołem z Rybnika. Mimo identycznego  bilansu punktowego o kolejności w tabeli decydowała ilość przegranych setów a tych mieliśmy o 3 więcej niż Rybnik. Ostatnim meczem grupowym pokazaliśmy jednak , że możemy wygrać z każdym przeciwnikiem. W półfinałach organizowanych w Radlinie w ostatni styczniowy weekend powalczymy o wejście do finału z drużynami z Jastrzębia , Będzina i Częstochowy.

Poniedziałkowe  spotkanie kadetów z Radlina i Rybnika było wyjątkowe także pod względem obsady sędziowskiej. Sędzią Głównym zawodów był Pan Wojciech Jędraś, który ostatnim gwizdkiem zakończył ponad 34-letnią karierę  sędziego. Jako drugi sędzia asystował mu Pan Marek Budzik znany obecnie z parkietów Plus Ligi, który swoją przygodę z gwizdkiem zaczynał pod okiem Pana Wojtka i razem z nim prowadził swój pierwszy mecz w karierze. Nie obyło się bez okolicznościowego upominku, życzeń i podziękowań oraz odśpiewanego przez zawodników i zgromadzonych kibiców „STO LAT”.

 

Panie Wojtku,  DZIĘKUJEMY  :)

 

Niestety przegrywamy kolejne spotkanie po 5 setach walki. Przegrywamy u siebie z MKS-em MOS Płomień Sosnowiec 2:3 po kontrowersyjnych decyzjach szczególnie w decydującym secie. Kolejne spotkanie już w środę na hali MOSiR-u w Radlinie (18:30).

 

SK JSW KOKS Radlin - MKS MOS Płomień Sosnowiec 2:3 (26:28, 3:25,25:19,25:19,12:15)

 

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Rybarczyk, Barteczko, Harazim, Szczygieł, Grzywacz, Lewandowski (L) - Dzierżęga, Grygiel, Margulski, Ferdyan, Koczwara.

 

 

Zapraszamy na pierwsze mecze seniorów i kadetów przed własną publicznością:

 

II liga:

 

16.01.2016 r., godz. 17:00

 

SK JSW KOKS Radlin – MKS MOS Płomień Sosnowiec

 

20.01.2016 r., godz. 18:30

 

SK JSW KOKS Radlin – UKS Strzelce Opolskie

 

Kadeci:

 

18.01.2016 r., godz. 16:00

 

SK JSW KOKS Radlin – TS Volley Rybnik

 

Zapraszamy!

 

 

 

W piątkowe popołudnie 08.01.2016 na sali Szkoły Podstawowej nr 1 w Rydułtowach zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w składzie: SK JSW KOKS RADLIN, Policjanci, Nauczyciele, SZtab WOŚP. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mógłby odbyć się bez tradycyjnych licytacji. „Pod młotek” poszły między innymi piłka siatkarska drużyny PGE Skra Bełchatów, złote serduszka, a także tort, w którym ukryta byłą specjalna zawieszka.

 

Dziękujemy za wsparcie!

 

 

Po nierównym meczu zdobywamy 1 punkt na trudnym terenie w Jastrzębiu. Po fatalnej grze w pierwszych dwóch setach, nasi siatkarze podnieśli się i zdecydowanie doprowadzili do 5 seta, gdzie nieznacznie przegrali 13:15. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się Patryk Grzywacz oraz Rafał Rybarczyk.

 

AT Jastrzębski Węgiel vs SK JSW KOKS Radlin 3:2 (25:15, 25:15, 17:25, 15:25, 15:13)

 

SK JSW KOKS Radlin: Cichoń, Rybarczyk, Barteczko, Harazim, Grzywacz, Szczygieł, Lewandowski (L) – Dzierżęga, Grygiel, Margulski, Ferdyan.

 

 

Młodzicy SK JSW KOKS Radlin niestety przegrali ostatnie mecze w ramach ½ Mistrzostw Śląska z drużynami z Będzina i Raciborza i rywalizować będą o miejsca 5-8.

 

SK JSW KOKS Radlin – MKS Będzin 0:2 (19:25, 21:25)

 

SK JSW KOKS Radlin – KS AZS Rafako Racibórz 0:2 (19:25, 22:25)

 

Pierwsze mecze w 2016 r.

 

Zapraszamy na kolejne spotkania w ramach ½ Mistrzostw Śląska Młodzików, które odbędą się 9 stycznia na MOSiR-ze w Radlinie od godz. 10.00. Przeciwnikami SK JSW KOKS-u Radlin będą drużyny MKS-u Będzin oraz KS AZS-u Rafako Racibórz.

 

W tym samym dniu drużyna II ligi rywalizować będzie w Żorach (godz. 17:00) z AT Jastrzębskim Węglem II.

 

 

Za kilka chwil kończy się rok 2015.

 

Był to dla naszego klubu wyjątkowo udany czas. Medale Mistrzostw Śląska , Mistrzostw Polski, zaproszenia na kampy, powołanie do DRUŻYNY NARODOWEJ, sukcesy na turniejach w kraju
i za granicą, a także wiele emocji i wzruszeń w czasie zaciętych meczów na radlińskim parkiecie przy niesamowitym dopingu wspaniałej publiczności.

 

Zarząd Siatkarskiego Klubu Górnik Radlin pragnie gorąco podziękować: wszystkim ZAWODNIKOM za wysiłek i pot zostawiony na siatkarskich parkietach, wszystkim TRENEROM za zaangażowanie i skuteczne zarażanie siatkarską pasją, WŁADZOM RADLINA i SPONSOROM, dzięki którym możliwe jest podbijanie parkietów w kraju i za granicą oraz budowanie uznanej sportowej marki.

Szczególne podziękowania za wsparcie w mijającym Roku 2015 należą się najwspanialszym RADLIŃSKIM KIBICOM!!! Za Waszą obecność, emocje, niesamowity doping i wiarę do ostatniej piłki chcemy z całego serca gorąco podziękować.

 

Wszystkim PRZYJACIOŁOM RADLIŃSKIEJ SIATKÓWKI życzymy SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU 2016!!!

Z siatkarskim pozdrowieniem

zarząd SK Górnik Radlin

 

Wspaniałych wieści z Ostravy ciąg dalszy!!!

 

Po 3 miejscu wywalczonym przez młodzików w  międzynarodowym turnieju "INTERCUP OSTRAVA 2015" zdobywamy ZŁOTO!!! w kategorii kadet/junior.

 

W zawodach rozgrywanych w dniach 28-29.12.2015 udział brało 12 zespołów z Czech, Słowacji i Polski. W dwudniowych zmaganiach nasi chłopcy okazali się bezkonkurencyjni, mimo,że byli jedną z najmłodszych ekip w tej rywalizacji. Turniej w fazie grupowej zawodnicy z Radlina rozpoczęli od porażki 1:2 po zaciętym i wyrównanym meczu z siatkarzami z czeskiego Źlina. Dwa kolejne mecze z Raciborzem i Ostravą II to pewne wygrane po 2:0, co dało awans do czołowej szóstki turnieju z pierwszego miejsca w grupie. W drugim etapie, po trudnym boju z juniorami BBTS Bielsko-Biała i ostatecznym zwycięstwie 2:1 podium było blisko. Młoda drużyna z Radlina postawiła kropkę nad „i” pewnie wygrywając z Nowym Jićinem 2:0.

 

W wielkim finale, mimo głośnego dopingu gospodarzy, drużyna SK JSW KOKS Radlin ponownie okazała się bezkonkurencyjna i pewnie zdobywa 1 miejsce!!! pokonując Ostravę 2:0.

 

Zespół wystąpił w składzie: Filip Grygiel (kapitan), Andrzej Ferdyan, Piotr Dzierżęga, Dominik Matczak, Beniamin Granieczny, Jakub Bugajski (libero), Dawid Szafranek, Szymon Samsel, Kacper Walawski, Bartosz Szymiczek, Bartłomiej Chlubek.

Trenerem zespołu jest Witol Słanina.

 

Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu do Ostrawy dla firmy

„Fibra i nieruchomości”.

 

W niedzielę poświąteczną młodzicy SK JSW KOKS Radlin zagrali w międzynarodowym turnieju "INTERCUP OSTRAVA 2015". Wystąpiły tam zespoły z Polski, Czech i Słowacji. Nasi zawodnicy wygrali wszystkie mecze w grupie  z Opavą 2:0 (25:18,25:17),z Novym Mestem-Słowacja 2:0 (25:21,25:16) i Rybnikiem 2:0 (25:13,25:13). Po porażce w półfinale z BBTS Bielsko Biała 1:2 wygrali z Opavą o 3 miejsce w turnieju 2:0 (25:18,25:22) !!! Pierwsze miejsce zajęło Bielsko-Biała po zwycięstwie nad Ostravą 2:1. Młodzicy z Radlina byli jednym z dwóch zespołów z rocznika 2001, pozostałe 6 zespołów to zawodnicy o rok starsi. Warto również zwrócić uwagę, że nasi młodzicy są uczniami Gimnazjum Sportowego w Radlinie.

 

Wśród trójki najlepszych zawodników turnieju znalazł się nasz rozgrywający - Dominik Wróblewski.

Zespół wystąpił w składzie: Wróblewski Dominik kpt, Kamil Konieczny, Dawid Baluch, Marcin Dziwoki, Grzegorz Paprotny, Łukasz Firut, Jakub Michalski, Jan Konopka, Mateusz Kokot-libero, Maksymilian Granieczny-libero, Adam Smołka, Oliwier Warmuża oraz Kmieciak Szymon. Trenerem zespołu jest Marek Przybysz.

 

Minisiatkówka wystartowała!

 

Nasi najmłodsi siatkarze reprezentujący barwy ZSS JSW Koks Radlin bardzo pewnie rozpoczęli rozgrywki minisiatkówki w kategorii "czwórki" chłopców w ramach rozgrywek o Mistrzostwo Województwa Śląskiego - 1 etap. Po zdecydowanej i dobrej grze pokonaliśmy w I turnieju zespoły: UKS “3” Mikołów I, MKS Czechowice oraz Jastrzębski Węgiel III.

 

ZSS JSW Koks Radlin vs UKS “3” Mikołów I 2:0 (15:4,15:8)

ZSS JSW Koks Radlin vs MKS Czechowice 2:0 (15:4,15:3)

ZSS JSW Koks Radlin vs Jastrzębski Węgiel III (15:3,15:3)

 

 

Wszystkim kibicom życzymy zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. Niech ten czas spędzony w gronie najbliższych napełni Wasze serca spokojem i radością. Niech najpiękniejsze Bożonarodzeniowe życzenia spełniają się w każdym momencie.

 

Życzy zarząd, trenerzy i zawodnicy SK JSW KOKS Radlin

 

 

Filip Grygiel w reprezentacji Polski zdobywa złoty medal Mistrzostw Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Z przyjemnością informujemy, że nasz wychowanek i II-ligowiec Filip Grygiel uczestniczył jako reprezentant Polski w Mistrzostwach EEVZA. Po zwycięstwach nad Estonią, Łotwą
i Białorusią nasza reprezentacji zdecydowanie pokonała w finale Rosję i zdobyła złoty medal. W całym turnieju Filip zdobył 18 punktów, godnie reprezentując nasz klub i miasto!

 

Szczegóły turnieju dostępne są na poniższych linkach:

 

http://www.pzps.pl/Mistrzostwa-EEVZA-Polska-Rosja-30.html

http://www.pzps.pl/Mistrzostwa-EEVZA-Polska-Lotwa-30-10586.html

http://www.pzps.pl/Mistrzostwa-EEVZA-Polska-Estonia-30-10583.html

http://www.pzps.pl/Mistrzostwa-EEVZA-Polska-Bialorus-30.html

 

W ostatnim w tym roku meczu przegrywamy w Opolu 2:3 po bardzo zaciętym 5 secie przegranym do 16. Wznawiamy rozgrywki 9 stycznia 2016 r. meczem u siebie z AT Jastrzębskim Węglem II.

AZS Politechnika Opolska vs SK JSW KOKS Radlin 2:3 (20:25, 25:23, 25:15, 20:25, 16:18)

 

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Rybarczyk, Rauza, Barteczko, Szczygieł, Grzywacz, Lewandowski (L) - Firut, Margulski, Olszewski, Ferdyan, Harazim.

 

Młodzicy ze zwycięstwem i porażką, ale z szansą na awans do finałów Mistrzostw Śląska.

Po zwycięstwie z Raciborzem i porażka z liderem grupy tj. AZS 2020 Częstochowa zajmujemy 3 miejsce w tabeli. Ostatni turniej rozegrany zostanie w Radlinie.

AZS 2020 Częstochowa vs SK JSW KOKS Radlin 2:0 (25:19, 25:15)

SK JSW KOKS Radlin vs KS AZS Rafako Racibórz 2:1 (25:8, 17:25, 15:4)

 

Po dobrym meczu przegrywamy w Andrychowie z jednym z faworytów rozgrywek 3:1. Za tydzień mecz w Opolu.

MKS Andrychów vs SK JSW KOKS Radlin 3:1 (21:25, 25:20, 25:19, 25:21)

 

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Rybarczyk, Rauza, Barteczko, Szczygieł, Grzywacz, Lewandowski (L) - Firut, Margulski, Olszewski, Ferdyan, Harazim

 

Kadeci ponownie wygrywają, młodzicy z dwoma porażkami w półfinale Mistrzostw Śląska. Kadeci JSW KOKS Radlin przypieczętowali awans do półfinału Mistrzostw Śląska pokonując u siebie KS J.A.J.O Jastrzębie Zdrój 3:0. Niestety młodzicy przegrali z faworytami z Częstochowy oraz Będzina.

 

Kadeci:

 

SK JSW KOKS Radlin - KS J.A.J.O Jastrzębie Zdrój 3:0 (25:13, 25:17, 25:8)

Młodzicy:

 

MKS Będzin - SK JSW KOKS Radlin 2:0 (25:17,25:16)
SK JSW KOKS Radlin - AZS 2020 Częstochowa 0:2 (13:25,21:25)

 

Kadeci zwyciężają i awansują do półfinału Mistrzostw Śląska. Nasi wychowankowie
pewnie pokonali na wyjeździe SiKReT Gliwice 3:1 i zapewnili sobie
II miejsce w tabeli, pewnie awansując do najlepszej ósemki w województwie.

 

SiKReT Gliwice – SK JSW KOKS Radlin 1:3 (25:20, 20:25, 15:25, 12:25

Lubimy to!

 

Źle rozpoczynamy rundę rewanżową rozgrywek II ligi zdecydowanie przegrywając u siebie z TKS-em Tychy.

SK JSW KOKS Radlin vs TKS Tychy 0:3 (19:25, 15:25, 19:25)

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Rybarczyk, Rauza, Barteczko, Szczygieł, Grzywacz, Lewandowski (L) - Firut, Margulski, Olszewski, Ferdyan, Harazim

 

Uwaga uwaga!

 

Z przyjemnością informujemy, że nasz wychowanek/senior/kadet Filip Grygiel został powołany do reprezentacji Polski U-17 na turniej EEVZA (Mistrzostwa Europy Środkowo-Wschodniej), który odbędzie się 18-20 grudnia 2015 r. w Kętrzynie :)

 

Gratulujemy!

 

Zapraszamy na ostatni mecz u siebie w tym roku!

 

05.12.2015 r. – 17:00 (MOSiR Radlin)

SK JSW KOKS Radlin – TKS Tychy

 

Zapraszamy!

 

Wygrywamy u siebie w meczu o "sześć punktów" z Juvenią Głuchołazy 3:0
Pierwszą rundę kończymy na 8 miejscu.

 

SK JSW KOKS Radlin vs Juvenia WAKMET Gluchołazy 3:0 (28:26, 25:22, 25:21)

 

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Rybarczyk, Barteczko, Rauza, Grzywacz, Szczygieł, Lewandowski (L) - Ferydan, Grygiel, Harazim, Olszewski.

 

Kadeci wygrywają u siebie z Raciborzem i są już pewni awansu do półfinału Mistrzostw Śląska obok drużyn z Częstochowy, Jastrzębia i Rybnika. Kolejny mecz u siebie rozegrają 11 grudnia z Jastrzębiem.

 

SK JSW KOKS Radlin – KS AZS Rafako Racibórz 3:0 (25:21, 25:19, 25:20)

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach II ligi.

 

28.11.2015 - godz. 17:00, w Hali MOSiR w Radlinie:

 

SK JSW KOKS Radlin - Juvenia WAKMET Głuchołazy

 

Bardzo ważny mecz - potrzebne wsparcie!

 

Zapraszamy również 27.11.2015 r. o godz. 16.30 (MOSiR) na spotkanie kadetów z KS AZS-em Rafako Racibórz.

 

Młodzicy SK JSW KOKS Radlin awansowali do półfinału Mistrzostw Śląska. W miniona sobotę w ramach rozgrywek nasza drużyna pauzowała i czekała na wyniki pozostałych drużyn z grupy. Jak można było się spodziewać bezkonkurencyjni okazali się siatkarze z Jastrzębia. Nasza drużyna i tak pewnie awansowała do najlepszej ósemki rozgrywek pokonując po drodze zespoły z Mikołowa oraz Czechowic-Dziedzic. W półfinałach mistrzostw obok naszej drużyny wystąpią kluby z Jastrzębia, Częstochowy, Katowic, Będzina, Raciborza oraz Jaworzna.

 

Niespodzianki nie było. Przegrywamy na wyjeździe z liderem rozgrywek z zespołem z Jaworzna 0:3

 

MCKiS Jaworzno - SK JSW KOKS Radlin 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)

 

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Barteczko, Harazim, Rybarczyk, Szczygieł, Koczwara, Lewandowski (L), Margulski, Dzierżęga, Ferdyan, Grzywacz, Grygiel, Matczak, Firut, Koczwara

 

Kadeci z porażką, ale prawie pewni awansu do półfinału rozgrywek o Mistrzostwo Śląska. Po słabym niestety spotkaniu przegrywamy z przeciwnikiem z Rybnika 3:0 (25:17, 25:21, 25:19). Pomimo porażki utrzymujemy II miejsce w tabeli z dużą przewagą nad następną drużyną. Na kolejne spotkanie u siebie zapraszamy 27.11.2015 r. z KS AZS-em Rafako Racibórz. Start 16:30!

 

Nieudany tydzień seniorów SK JSW KOKS Radlin.

Niestety w minionym tygodniu siatkarze II ligowej drużyny SK JSW KOKS Radlin ponieśli dwie porażki; nie zdobywając nawet 1 punktu. Liczne kontuzje oraz dobra dyspozycja przeciwników pozwoliła tylko na wygranie jednego seta w Raciborzu. Zedcydowanie równiez przegrywamy w derbowym pojedynku z TS Volley Rybnik. Wzmocnieni powracajacym po kontuzji Arkadiuszem Terleckim, goście zdecydowanie i pewnie wygrali 3:0 obnażając nasze słabości i braki kadrowe.

 

KS AZS Rafako Racibórz - SK JSW KOKS Radlin 3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 25:21)

SK JSW KOKS Radlin - TS Volley Rybnik 0:3 (20:25, 18:25, 19:25)

 

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Rybarczyk, Szczygieł, Grzywacz, Harazim, Barteczko, Lewandowski (L) - Grygiel, Olszewski, Koczwara, Margulski, Ferdyan, Firut

 

Kolejne zwycięstwo kadetów, pewny awans młodzików do półfinału.

W piątym kolejnym spotkaniu kadeci SK JSW KOKS Radlin pewnie wygrali u siebie z SSK Beskydy Frydek Mistek 3:1. Było to piątek zwycięstwo bardzo przybliżające naszą drużynę do awansu do dalszych rozgrywek.

 

SK JSW KOKS Radlin - SSK Beskydy Frydek Mistrek 3:1 (25:21, 14:25, 25:19, 25:19)

 

Również nasi młodzicy mogą miniony tydzień zaliczyć do udanych. Po porażce z Jastrzebskim Węglem oraz zwycięstwie z MTS-em Winner Czechowice-Dziedzice pewnie awansowali do półfinału rozgrywek o Mistrzostwo Śląska.

 

SK JSW KOKS Radlin - MIS Winner Czechowice-Dziedzice 2:0 (25:16, 25:2)

SK JSW KOKS Radlin - Jastrzębski Węgiel 0:2 (20:25, 24:26)

 

Bardzo dobry tydzień za sobą mają nasi młodzicy wygrywając mecze z Mikołowem oraz Czechowicami-Dziedzicami 2:0 oraz kadeci, którzy pewnie wygrywają w Jastrzębiu 3:0. Obie drużyny są bardzo blisko awansu do najlepszej ósemki rozgrywek o Mistrzostwo Śląska.

 

Młodzicy:

MKS MTS Winner Czechowice Dziedzice - SK JSW KOKS Radlin 0:2 (16:25, 24:26)
SK JSW KOKS Radlin - UKS Trójka Mikołów 2:0 (25:4, 26:24)

Kadeci:

KS J.A.J.O Jastrzębie Zdrój vs SK JSW KOKS Radlin 0:3 (8:25, 18:25, 18:25)

 

Wygrywamy 3 mecz w sezonie!! Po dramatycznym spotkaniu i wyniku 1:2 w setach i 17:22 pokonujemy u siebie 3:2 z Czechowicami-Dziedzicami. Bohaterem meczu Filip Grygiel.

 

SK JSW KOKS Radlin vs MTS Winner Czechowice-Dziedzice 3:2 (26:24, 21:25, 20:25, 28:26, 15:11)

 

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Barteczko, Harazim, Rybarczyk, Szczygieł, Koczwara, Lewandowski (L), Margulski, Dzierżęga, Ferdyan, Grzywacz, Grygiel, Matczak, Firut

 

 

Rozkład meczów na najbliższe dni:

 

06.11. kadeci : wyjazd do Jastrzębia:

JAJO Jastrzębie - SK JSW KOKS Radlin,

 

7.11 młodzicy: wyjazd do Mikołowa:

MKS MTS Winner Czechowice Dziedzice - SK JSW KOKS Radlin

SK JSW KOKS Radlin - UKS Trójka Mikołów

 

7.11. II liga: o godz. 17:00, w Hali MOSIR w Radlinie:

 

SK JSW KOKS Radlin - MKS MTS Winner Czechowice -Dziedzice

 

Zapraszamy!

 

Ogłoszenie!

W związku ze zmianą numeru konta prosimy o opłacanie składek miesięcznych, kwartalnych przelewem na nowy numer konta tj. nr 48 1090 2590 0000 0001 3148 4670 w tytule przelewu wpisując: składka członkowska, imię i nazwisko zawodnika, miesiąc lub kwartał.

 

Dziękujemy za wpłaty!

 

Wczoraj po kolejny spotkaniu 5-setowym przegrywamy 2:3 na wyjeździe z UKS-em Strzelce Opolskie i utrzymujemy 7 pozycję w tabeli.

UKS Strzelce Opolskie vs SK JSW KOKS Radlin 3:2 (19:25, 29:31, 25:22, 25:17, 15:12)

 

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Barteczko, Harazim, Rybarczyk, Szczygieł, Koczwara, Lewandowski (L) - Margulski, Dzierżęga, Ferdyan, Grzywacz, Grygiel

 

Wracają do wczorajszego meczu w Tychach przedstawiamy goracą wypowiedź naszego trenera Marka Przybysza...

"Pierwsze dwa sety zdecydowanie pod dyktando raz jednego, raz drugiego zespołu. Od 3 seta rozpoczęła się wyrównana walka. W 3 secie mieliśmy 3 piłki setowe jednak zwyciężyły Tychy 31:29, natomiast 4 seta w kieszeni mieli już gospodarze prowadząc 22:18, jednakże to my zdobylismy 7 pkt tracąc tylko 1 i wygralismy 25:23. Tie-break był cały czas pod naszą kontrolą i pewne zwycięstwo 15:10. Liderem zespołu w ataku był oczywiście Rafał Rybarczyk. Bardzo dobre przyjęcie zespołu a przede wszystkim Adama Barteczko pozwoliło Cichoniowi uruchomić środkowych a szczególnie Sławek Szczygieł falowo zdobywał punkty. Do tego nasz libero Adam Lewandowski świetną grą w obronie walnie przyczynił się do końcowego sukcesu. W meczu nie zagrali z powodów zdrowotnych Rauza, Grzywacz, Olszewski oraz Grygiel , który przebywa na zgrupowaniu Kadry Polski."

 

Wygrywamy na wyjeździe w Tychach 3:2 z jednym z faworytów rozgrywek. Bardzo dobra gra w ataku Rafał Rybarczyka, pewność w przyjęciu Adama Barteczko oraz w bloku sławka Szczygła pozwala nam przesunąć się na 7 miejsce w tabeli.

 

TKS Tychy vs SK JSW KOKS Radlin 2:3 (17:25, 25:19, 31:29, 23:25, 10:15)

 

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Barteczko, Harazim, Rybarczyk, Szczygieł, Koczwara, Lewandowski (L) - Firut, Margulski, Dzierżęga, Ferdyan, Matczak.

 

 

Wygrana kadetów, młodzicy z porażką i wygraną.

Młodzicy SK JSW KOKS Radlin pewnie wygrali z UKS-em Trójką Mikołów oraz przegrali z KS Jastrzębskim Węglem w ramach II etapu rozgrywek o Mistrzostwo Śląska.

 

KS JASTRZĘBSKI WĘGIEL - SK JSW KOKS RADLIN 2:0


SK JSW KOKS RADLIN - UKS TRÓJKA MIKOŁÓW 2:0Skład: Wróblewski Dominik, Michalski Jakub, Baluch Dawid, Dziwoki Marcin, Konieczny Kamil, Firut Łukasz, Konopka Jan, Dygdoń Jakub, Paprotny Grzegorz, Warmuża Oliwier, Kokot Mateusz, Granieczny Maksymilian.

 

Nasi kadeci w trzecim swoim meczu pewnie pokonali gości z Gliwic i razem z drużyną z Rybnika prowadzą w tabeli rozgrywek.SK JSW KOKS RADLIN - SIKRET GLIWICE 3:0 (25:12, 25:12, 25:12)


Skład: Bugajski Jakub, Dzierżęga Piotr, Szafranek Dawid, Janowski Bartłomiej, Walawski Kacper, Samsel Szymon, Szymiczek Bartosz, Tkocz Mateusz, Granieczny Beniamin, Matczak Dominik, Grygiel Filip, Skupień Daniel.

 

Po bardzo dobry i wyrównanym spotkaniu przegrywamy 2:3 na wyjeździe z MKS-em MOS Płomień Sosnowiec. Szkoda, że decydująca piłka została rozstrzygnięta na naszą niekorzyść poprzez błąd sędziego, ale 1 pkt cieszy.

 

MKS MOS Płomień Sosnowiec vs SK JSW KOKS Radlin 3:2 (23:25, 25:27, 27:25, 25:16, 15:13)

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Barteczko, Rauza, Rybarczyk, Szczygieł, Grzywacz, Lewandowski (L), Orzoł (L) - Koczwara, Firut, Margulski, Grygiel, Dzierżęga, Olszewski, Harazim

 

 

SK JSW KOKS Radlin zaprasza dzieci z klas I – III i IV – VI oraz młodsze na zajęcia w ramach szkółki siatkarskiej.  Treningi mają formę gier i zabaw z elementami piłki siatkowej.

 

Odbywają się w:

 

- Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Wiosny Ludów 287) :

 

grupa początkująca:

 

Poniedziałki  godz.: 16:30

 

- Zespole Szkół Sportowych (ul. Rogozina 55):

 

grupa początkująca:

 

Wtorki  godz.: 16:30 – 17:30

Piątki  godz.: 17:00 – 18:00

 

grupa średnio zaawansowana:

 

Wtorki  godz.: 17:30 – 18:30

Piątki  godz.: 18:00 – 19:00

 

 

 

W ostatnim turnieju w ramach I etapu rozgrywek młodzików o Mistrzostwo Śląska nasza drużyna wygrywa u siebie z Raciborzem i Rybnikiem i z I miejsca awansuje do dalszych rozgrywek. W II etapie rywalizować będziemy z Jastrzębskim Węglem, MKS MTS Winner Czechowice-Dziedzice oraz UKS Trójka Mikołów.

 

SK JSW KOKS Radlin - KS AZS RAFAKO Racibórz 2:1 (22:25, 25:22, 15:7)

SK JSW KOKS Radlin - TS Volley Rybnik II 2:0 (25:15, 25:16)

 

 

Niestety przegrywamy u siebie z AT Jastrzębskim Węglem II 1:3. Szkoda pierwszego seta w którym prowadziliśmy 24:19 i którego przegrywamy 28:30.

 

SK JSW KOKS Radlin - AT Jastrzębski Węgiel II 1:3 (28:30, 20:25, 25:16, 21:25)

 

SK JSW KOKS Radlin: Barteczko, Rybarczyk, Rauza, Margulski, Grzywacz, Szczygieł, Orzoł (L) - Grygiel, Koczwara, Olszewski, Harazim, Dzierżęga, Lewandowski

 

 

W ostatnim czasie możemy zauwazyć rozmieszczone po Radlinie bannery "radlińskich wojowników". Mało kto wie, że ostatnie działania promocyjne SK JSW KOKS Radlin są m. in. i głównie zasługą pana Mariana Graniecznego. To właśnie naszemu nowemu "szefowi" od promocji zadaliśmy w III częściowym wywiadzie pare pytań...

 

1. Dlaczego siatkówka i marketing?

Siatkówka obecna była w moim życiu od wczesnych lat szkolnych, trenowałem na zajęciach SKS w SP nr 2 w Rydułtowach i najbardziej z tego okresu pamiętam potyczki na zawodach szkolnych z drużyną z Radlina. Był to wtedy dla nas , chłopaków z „łapanki”, niedościgniony wzór. Wszyscy z tamtej drużyny do dziś pamiętamy nasze jedyne zwycięstwo z Radlinem i największy, historyczny sukces rydułtowskiej siatkówki - piąte miejsce na Śląsku- KOSMOS ! ;) Siatkarski bakcyl został więc zaszczepiony u mnie bardzo wcześnie, później w dorosłym życiu nie było tygodnia bez rodzinnych rozgrywek na hali. Grałem ja, grała moja żona, obaj moi synowie zostali „naznaczeni” tym sportem uczestnicząc w pierwszych swoich meczach w wieku 5-6 lat. Tak rekreacja stała się wspólną pasją i sposobem na życie naszej rodziny. Wszystkim, którzy poznali kiedyś wartość „hormonu szczęścia” nie trzeba tłumaczyć jak łatwo się od niego uzależnić ;) 4 lata spędzone na wydziale Organizacji i Zarządzania Politechniki Śląskiej na kierunku Marketing i Zarządzanie, tłumaczą ostateczne zderzenie w moim życiu dwóch światów - sportu i marketingu - na jednej płaszczyźnie. Kiedy Zarząd SK Górnik Radlin zaproponował mi objęcie funkcji Dyrektora Klubu ds. Marketingu i Promocji, długo się nie zastanawiałem. Jesteśmy stowarzyszeniem działającym w świecie skomercjonalizowanym, w którym sport nie ma szansy się obronić bez wsparcia z zewnątrz. Dotyczy to wszystkich dyscyplin, a zwłaszcza gier zespołowych, gdzie koszty organizacyjne są niewspółmiernie wyższe. Bez wsparcia sportowej rywalizacji instrumentami nowoczesnego marketingu, nie ma szans na egzystencję dla takich klubów jak nasz.

 

2. Dlaczego SK JSW Górnik Radlin?

Mimo, że jestem mieszkańcem Czernicy, Radlin zawsze kojarzył mi się z wysokim poziomem sportowym popartym wielkimi tradycjami. Kiedy starszy syn zdecydował się na zmianę szkoły i rozpoczęcie nauki w IV klasie siatkarskiej ZSS byłem z niego bardzo dumny. Po rodzinnej naradzie wojennej sam podjął decyzję, aby spełniać marzenia warto dać z siebie trochę więcej, warto wstać godzinę wcześniej niż koledzy, warto wrócić później po zajęciach . Młodszy syn poszedł w jego ślady i tak Radlin stał się naszym drugim miejscem na ziemi.

 

 

Kibiców piłki siatkowej zapraszamy na mecze:

Turniej Młodzików 17.10.2015 o godzinie 10:00 w hali MOSiR Radlin

kolejność spotkań:

 

SK JSW KOKS Radlin - KS Rafako Racibórz,

KS Rafako Racibórz - TS Volley Rybnik II,

TS Volley Rybnik II - SK JSW KOKS Radlin

 


II ligi 17.10.2015 o godzinie 17:00 w hali MOSiR w Radlinie

pomiędzy SK JSW KOKS Radlin - AT Jastrzębski Węgiel

Liczymy na wysoką frekwencję oraz głośny doping. Wstęp bezpłatny.

 

 

Młodzicy ze zmiennym szczęściem, kadeci ze zwycięstwem.

 

W miniona sobotę młodzicy SK JSW KOKS Radlin rywalizowali w ramach I etapu rozgrywek o Mistrzostwo Śląska na turnieju w Raciborzu przegrywając z gospodarzami 0:2 oraz wygrywając z TS Volley Rybnik II 2:0; utrzymując I miejsce w tabeli.

 

KS AZS Rafako Racibórz – SK JSW KOKS Radlin 2:0 (25:22, 25:16)
SK JSW KOKS Radlin – TS Volley Rybnik II 2:0 (25:12, 25:18)

 

Pewne zwycięstwo odnieśli natomiast nasi kadeci w meczu wyjazdowym w Raciborzu, pokonując gospodarzy 3:1, i obecnie zajmują I miejscu w tabeli.

 

KS AZS Rafako Racibórz - SK JSW KOKS Radlin 1:3 (23:25, 25:23, 15:25, 15:25)

 

 

Filip Grygiel w kadrze Polski!

 

Z bardzo dobrej strony pokazał się na rozgrywanych w dniach 7-9 października 2015 r. w Spale Turnieju Nadziei Olimpijskich nasz wychowanek Filip Grygiel. Reprezentując województwo śląskie i grając na nietypowej dla siebie pozycji przyjmującego Filip zdobył z drużyną srebrny medal przegrywając tylko z województwem łódzkim. Bardzo dobra gra naszego zawodnika (II liga, kadeci) zaowocowała powołaniem do reprezentacji Polski.

 

Gratulujemy!

 

Wygrywamy z Opolem!

 

Po bardzo dobrym meczu wygrywamy u siebie z AZS Politechniką Opolską 3:1 (21:25, 25:22, 29:27, 25:21). Na uwagę zasługuje bardzo dobre wejście Filipa Grygla oraz stabilność Kamila Rauzy.

SK JSW KOKS Radlin: Barteczko, Rybarczyk, Rauza, Margulski, Grzywacz, Szczygieł, Orzoł (L) - Grygiel, Koczwara, Olszewski, Harazim, Dzierżęga, Lewandowski.

 

Kilka słów na gorąco po wczorajszym spotkaniu od trenera Marka Przybysza

Zagraliśmy dobry mecz. Liderem zespołu był Kamil Rauza - 19 pkt. Bardzo dobrą zmianę Rafałowi Rybarczykowi dał Filip Grygiel (15 latek), który został powołany do młodzieżowej Kadry Polski. Bardzo dobra gra środkowych, szczególnie Sławka Szczygła w bloku i ataku oraz dobry występ Adama Barteczko po 3 latach przerwy grającego na rozegraniu, pozwalają nam wygrać ważne spotkanie i zdobyć pierwsze punkty w sezonie. Wspaniała publiczność z niesamowitym dopingiem!

 

Zapraszamy na mecz !!!

 

Kibiców piłki siatkowej zapraszamy na mecz:


II ligi 10.10.2015 o godzinie 17:00 na hali MOSiR-u w Radlinie 

pomiędzy SK JSW KOKS Radlin - AZS Politechnika Opolska

Liczymy na wysoką frekwencję oraz głośny doping. Wstęp na mecz darmowy. Serdecznie zapraszamy

Młodzicy równiez rozegrają kolejne spotkania podczas turnieju w Raciborzu 10.10.2015 r. od 10:00, gdzie rywalizowac będa z TS Volley Rybnik II oraz gospodarzami.

Kadeci kolejny mecz rozegrają w Raciborzu 12.10

 

 

 

Młodzicy i kadeci udanie rozpoczynają sezon.

 

Młodzicy i kadeci SK JSW KOKS-u Radlin bardzo dobrze rozpoczęli sezon 2015/2016 w ramach rozgrywek o Mistrzostwo Śląska wygrywając wszystkie spotkania nie tracąc nawet seta. Najpierw podopieczni Witolda Słaniny pewnie pokonali u siebie SSK Beskydy Frydek Mistek 3:0 (18, 14, 16). Pewne zwyciestwa odniosła również drużyna młodzików prowadzona przez Marka Przybysza pokonując podczas turnieju w Rybniku TS Volley Rybnik II 2:0 (2, 23) oraz KS AZS Rafako Racibórz 2:0 (18, 18).

 

 

Porażka na inaugurację sezonu 2015/2016

 

W pierwszym spotkaniu rozgrywanym w ramach rozgrywek II ligi w sezonie 2015/2016. siatkarze SK JSW KOKS-u Radlin przegrali u siebie z MKS-em Andrychów 1:3. Pierwsze dwa sety to bardzo duża walka po obu stronach siatki, w trzecim secie prowadzimy nawet 8:1, ale niestety zmotywowani goście dochodzą nas i przejmują inicjatywę do końca spotkania inkasując cenne trzy punkty.

 

SK JSW KOKS Radlin - MKS Andrychów 1:3 (25:23, 23:25, 19:25, 21:25)

 

SK JSW KOKS Radlin - Cichoń, Barteczko, Rauza, Rybarczyk, Szczygieł, Grzywacz, Orzoł (L), Lewandowski (L), Ragulski, Harazim, Koczwara, Ferdyan, Dzierżęga, Grygiel.

 

zdjęcia z  meczu: http://www.skgornik.radlin.pl/?mecz-z-mks-andrychow,297

 

 

Zapraszamy na mecze !!!

 

 

Kibiców piłki siatkowej zapraszamy na mecze:

Kadetów 02.10.2015 o godzinie 16:30 w hali MOSiR Radlin

pomiędzy : SK JSW KOKS Radlin - SSK Beskydy Frydek Mistek

II ligi 3.10.2015 o godzinie 17:00 w hali Szkoły Posdtawowej nr 3 w Radlinie (ul. Rymera 170)

pomiędzy SK JSW KOKS Radlin - MKS Andrychów

Liczymy na wysoką frekwencję oraz głośny doping. Wstęp na mecz darmowy.

 

 

Kto za tym, żeby baner promujący klub z wizerunkami seniorów i młodzików zawisnął na stałe w hali MOSiR-u - proszony o lajkowanie na naszym fanpagu :)

 

Okres przygotowawczy w pełni.

 

Nasi siatkarze intensywnie trenują i przygotowują się do nowego sezonu w ramach rozgrywek II ligi oraz kadetów i seniorów. Dotychczas seniorzy trenowali na swoich obiektach, a młodzi adepci siatkówki udali się na obóz do Istebnej. Niezła gra podcza sparingów z MTS-em Winner Czechowice-Dziedzice oraz KS AZS Rafako Racibórz zakończona remisami 2:2 oraz wygrana na wyjeździe z TS Volley Rybnik 3:1 zapowiada ciekawy sezon.

 

Pierwsze spotkanie rozegramy 3 października 2015 r. u siebie na sali w SP 3 Radlin z MKS-em Andrychów :)

 

Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców!

 

 

Zapraszamy na obchody 15-lecia istnienia klubu, które odbędą się 12 września 2015 r.

 

Plan obchodów:

 

15:00 - prezentcja banerów zwyciężców konkursu "Ulubieni - wywieszeni" (ZSS)

 

- mecz siatkówki plażowej Benek Granieczny/Kuba Bugajski vs Dariusz Luks/Marcin Grygel (ZSS)

 

16:00 - brązowi medaliści MP młodzików vs "Tata" Stars Team w składzie:

 

Artur "Kabza" Kabziński, Marcin "Dzięgiel" Grybiel, Tomasz "URSUS" Martyna, Leszek "Szopen" Bednorz, Piotr "Ptaku" Ptaszyński, Grzegorz "Komor" Komorek, Leszek Kokot oraz gościnnie na libero Witek "Słony" Słanina. (MOSiR)

 

18:00 - prezentacja drużyny oraz sukcesów plażowaych. (MOSiR)

 

Prowadzący Tomasz Raudner.

 

 

Poznaliśmy wstępne podziały w ramach rozgrywek młodzików, kadetów oraz juniorów.

 

Młodzicy: SK JSW KOKS Radlin, TS Volley Rybnik II, KS AZS Rafako Racibórz.

 

Kadeci: SK JSW KOKS Radlin,TS Volley Rybnik, KS AZS Rafako Racibórz, SiKReT Gliwice, JAJO Jastrzębie, SSK Beskydy Frydek-Mistek.

 

Juniorzy: SK JSW KOKS Radlin, BBTS "WŁÓKNIARZ" BIELSKO-BIAŁA, KS Jastrzębski Węgiel, SMUKS Orzesze, KS AZS  Rafako Racibórz, TS Volley Rybnik, MKS Żywiec, VK Ostrava.

 

Wkrótce terminarz:)

 

Kolejne ogłoszenie dla naszej młodzieży :)

Treningi w dniu 01.09.2015 r. odbędzie się w godzinach 17:00-19:00

Obecność obowiązkowa :)

 

Informacja dla naszej młodzieży :)

Treningi w dniach 24-28.08.2015 oraz 31.08.2015 r. odbędą się w godzinach 10:00-12:00.

Obecność obowiązkowa :)

 

Sezon 2015/2016 zbliża się coraz szybciej. Korzystając z okazji poprosiliśmy prezesa klubu Mirosława Grzywacza m. in. o podsumowanie minionego sezonu oraz przedstawienie celów na przyszłość. Zapraszamy do zapoznania się z II częścią wywiadu.

 

Jakie są cele organizacyjne?

 

Chcemy rozpocząć pracę z najmłodszymi w następnych radlińskich szkołach na Głożynach i Obszarach. Jeżeli chodzi o szkolenie to panujemy nadal poszerzać nasze szklenie młodzieży. W przyszłości chcemy zapraszać również do Radlina ciekawe drużyny do rozgrywania u nas meczów sparingowych co niewątpliwie zadowoli sympatyków siatkówki w naszej okolicy. Zarosiliśmy również do współpracy Jarosława Żmijewskiego doświadczonego statystyka, którego zadaniem będzie rozpracowywanie naszych przeciwników i znalezienie naszych bolączek no i oczywiście będzie pomagał w pracy trenerskiej.


Chcę również powitać w naszych szeregach pana Mariana Graniecznego, który z ramienia zarządu zgodził się nam pomóc w tworzeniu wizerunku klubu i pozyskiwaniu nowych sponsorów.

 

Jak wygląda współpraca z Miastem i sponsorami?

 

Jeżeli chodzi o współpracę z miastem to uważamy że jest wzorcowa my ze swojej strony staramy się dobrze realizować zlecone w umowie dotacyjnej zadania i zarazem godnie reprezentować nasze miasto podczas rozgrywek. A z drugiej strony uzyskujemy bardzo duże zrozumienie i przychylność do naszych działań ze strony władz miasta pani burmistrz Barbary Magiery i pana zastępcy burmistrza Zbigniewa Podleśnego. W tym miejscu chcę podziękować naszemu sponsorowi strategicznemu spółce JSW KOKS S.A. za wsparcie finansowe, które zapewnia nasz byt na parkietach drugoligowych i umożliwia nam lepsze warunki do szkolenia młodzieży. Firmie Kuracjusz Beskidzki z Suchej Beskidzkiej, która dba o to by nasi zawodnicy byli dobrze nawodnieni już od kilku lat wspierając nas dostawami wody. Firmie EC „Marcel”, która jako jedna z pierwszych firm radlińskich rozpoczęła wspieranie naszej działalności w dziedzinie szkolenia dzieci młodzieży w naszym mieście. Chcieliśmy również powitać w szeregach naszych sponsorów firmę FIBRA – nieruchomości, która z własnej inicjatywy nawiązała z nami współpracę sponsoringową i firmę Dar.Net zapewniającą nam Internet do obsługi działalności klubu. W tym miejscu pragnę równiez podziękować sieci stacji benzynowych CRAB, za wsparcie działaności klubowej. Bardzo nas cieszy że coraz więcej firm z Radlina przystępuje do współpracy z naszym klubem jest to bardzo pozytywne postępowanie ponieważ zwiększa integrację i zrozumienie potrzeb w naszym małym społeczeństwie. W najbliższym czasie ruszamy z nową kampanią reklamową która będzie skierowana głównie do firm z naszej okolicy – szczegóły oferty opublikujemy wkrótce.

 

Na koniec dlaczego właśnie zajął się Pan siatkówką?

 

 

Siatkówka jako sport zawsze mi się podobała chociaż w młodości trenowałem koszykówkę . Prawdziwym powodem zaangażowania był mój syn Patryk, który do dzisiaj jest zawodnikiem Radlina. W działalność klubową wciągnął mnie mój kolega z pracy, było to siedem lat temu drużyna seniorów spadła do trzeciej ligi czyli czasy do rozpoczęcia działalności klubowej niezbyt dobre. Pamiętam sprzęt w jakim grał mój syn i coś się we mnie zawzięło postanowiłem zrobić coś dla tych dzieciaków uprawiających i kochających „siatę”. Teraz mam następne dzieci, które same się też nakręciły i chodzą do naszej szkółki siatkarskiej.

 

 

 

Sezon 2015/2016 zbliża się coraz szybciej. Korzystając z okazji poprosiliśmy prezesa klubu Mirosława Grzywacza m. in. o podsumowanie minionego sezonu oraz przedstawienie celów na przyszłość. Zapraszamy do zapoznania się z I częścią wywiadu.

 

Na początek proszę o podsumowanie minionego sezon halowego w kontekście seniorów i młodzieży? (JŻ)

 

Założenia na zakończony sezon zrealizowaliśmy w stu procentach. Drużyna seniorów dzięki swojej waleczności zapewniła sobie dalszą grę w II lidze; wygrywając w barażach trzy spotkania ze Strzelcami Opolskimi. (MG)

 

Drużyny młodzieżowe stanęły na wysokości zadania, we wszystkich kategoriach wiekowych graliśmy w dalszych etapach Mistrzostw Śląska. W szczególności na wyróżnienie zasługuje drużyna młodzików, która  zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski, skutecznie konkurując z najbardziej znanymi i bogatymi w kraju klubami.

 

Za te wszystkie osiągnięcia w imieniu zarządu chciałem podziękować wszystkim zawodnikom za walkę i pozostawione serce na parkiecie, trenerom za poświęcony czas i zaangażowanie a naszym kibicom za wspaniały doping, który nieraz wyprowadził nas z opresji.

 

Głośno również o klubie w rozgrywkach plażowych…(JŻ)

 

Tak rozgrywki plażowe to u nas jest poniekąd przedłużenie sezonu halowego i podchodzimy do nich tak samo poważnie Nasi zawodnicy pozostawiają dużo potu na piasku a w tym roku to naprawdę mamy się czym poszczycić: Beniamin Granieczny i Jakub Bugajski – srebrni medaliści Mistrzostw Polski, Filip Grygiel i Kacper Walawski ostatecznie sklasyfikowani na piątym miejscu obie pary startowały w kategorii młodzików. Andrzej Ferdyan w parze z Szymonem Berezą (KS Norwid Częstochowa) zajęli wysokie czwarte miejsce w kategorii kadetów. To naprawdę duże osiągnięcie jak na nasz klub. (MG)

 

Jakie są cele sportowe klubu na nowy sezon? (JŻ)

 

Bardzo trudne pytanie, ale odpowiedź będzie prosta takie same jak na poprzedni sezon. Jak najlepsze szkolenie naszej młodzieży i zapewnienie im dalszego grania w przyszłości w jak najwyższej grupie rozgrywkowej. (MG)

 

Odpowiedź będzie prosta takie same jak na poprzedni sezon. Jak najlepsze szkolenie naszej młodzieży i zapewnienie im dalszego grania w przyszłości w jak najwyższej grupie rozgrywkowej. (MG)

 


 

Za nami ostatni rozgrywany turniej w ramach Grand Prix Starosty Wodzisławskiego w siatkówce plażowej 2015 r.

W turnieju Open najlepsi okazali się Beniamin Granieczny i Jakub Bugajski nasi wicemistrzowie Polski młodzików, którzy w finale pokonali Piotra Dzierżęgę i Andrzeja Ferydana.

 

Gratulujemy!

 

 

  1. Granieczny Beniamin/ Bugajski Jakub
  2. Dzierżęga Piotr/ Ferdyan Andrzej
  3. Musiolik Wojciech/Porwoł Robert
  4. Czepczor Łukasz/Heliosz Michał

5-6. Barteczko Magdalena/Grygiel Filip; Dzido Robert/ Dzido Paweł

7-8. Grygiel Marcin/ Wyrobek Wojciech; Olszewski Dawid/ Rauza Kamil

9-12. Firut Damian/ Świecak Tymoteusz; Baran Mateusz/Storng Błażej

Oślizło Mateusz/Fischer Bernard; Burian Michał/ Paprocki Piotr

 

 

Uwaga uwaga

 

Znamy wyniki konkursu " Ulubieni - wywieszeni".

 

Najlepsi w kategorii seniorów:

 

1. Kamil Rauza - 250 like
2. Rafał Rybarczyk - 223 like
3. Krzysztof Cichoń - 171 like

 

W kategorii młodzików najlepsi są:

 

1. Kacper Konopacki - 179 like
2. Szymon Rakowski - 177 like
3. Daniel Skupień - 96 like

 

Gratulujemy!

 

 

25 lipca 2015 r. na terenie Ośrodka Wodnego "Balaton" w Wodzisławiu Śląskim rozegrano kolejny turniej w ramach Grand Prix Starosty Wodzisławskiego w siatkówce plażowej. Tymrazem rozegrano turniej Rodzinny oraz Miksów w ramach zadania publicznego, współfinansowanego ze środków Powiatu Wodzisławskiego. Najlepszą para okazali się bracia Grzegorz i Wojciech Musiolik.

 

Gratulujemy!

 

Wyniki końcowe:

 

1. Musiolik Grzegorz/ Musiolik Wojciech

2. Granieczny Beniamin/ Granieczny Ireneusz

3. Szafranek Mariusz/ Szatranek Dawid

4. Granieczny Maksymilian/ Granieczny Marian

5 – 6. Kasperski Kacper/ Kasperski Wojciech

Kasperska Maja/ Kasperska Dorota

 

 

UWAGA KLUBOWA RODZINO!!!

 

Jeśli chcecie pokazać brązowym medalistom Mistrzostw Polski - drużynie młodzików SK JSW KOKS Radlin - jak się gra w siatkówkę ;) zapraszamy do zgłoszenia w sekretariacie klubu chęci udziału w meczu, który rozegrany zostanie na hali radlińskiego MOSiR-u w ramach obchodów 15-lecia klubu w dniu 12.09.2015 r.

W starciu "TYTANÓW" może wziąć udział każda, czująca się na siłach osoba, spokrewniona
z dowolnym zawodnikiem naszego klubu.

Na zgłoszenia do drużyny "RODZINY" czekamy do 4 września.

 

 

"ODWIEDŹ FACEBOOKA i NAS POLUB :) "

 

W związku z planowanym rozpoczęciem kampanii reklamowej z okazji obchodów 15-lecia naszego klubu, połączonych z "POŻEGNANIE LATA" w mieście, zachęcamy do wzięcia udziału w plebiscycie na najpopularniejszych zawodników drużyny młodzików i drużyny seniorów SK JSW KOKS Radlin. Na klubowej stronie facebooka pojawią się zdjęcia zawodników, swoją sympatię prosimy wyrazić lajkując wybrane zdjęcie najpóźniej do północy 02.08.2015 r. Trzech seniorów i trzech młodzików z największą liczbą polubień trafi na klubowe banery :)

POWODZENIA !

 

 

SK JSW KOKS Radlin wicemistrzem Polski !!!

 

Zawodnicy SK JSW KOKS Radlin para: Beniamin Granieczny i Jakub Bugajski podczas rozgrywanego w Łodzi finału Mistrzostw Polski młodzików w siatkówce plażowej w dniach 17-19.07.2015 r. zdobyli tytuł srebrny medal. To kolejny ogromny sukces radlińskiej siatkówki w tym roku. Po brązowym medalu MP na hali, teraz przyszedł czas na srebro na plaży.

 

Po bardzo dobrej postawie na etapie wojewódzkim, do rozgrywek ogólnopolskich awansowały

aż dwie nasze dwójki. Granieczny i Bugajski oraz Filip Grygiel i Kacper Walawski obie prowadzone przez trenera Marka Przybysza. Po trzech zwycięstwach 2:0 ci pierwsi wywalczyli awans do pierwszej czwórki już w sobotę, natomiast dwójka : Grygiel/Walawski, w bezpośrednim meczu o awans do półfinału nie uporała się z drużyną gospodarzy i ostatecznie zakończyła mistrzostwa na wysokim V miejscu.

 

W odwecie, Łodzian, szansy na walkę o złoto pozbawili Granieczny z Bugajskim, zapewniając sobie miejsce na podium po zwycięstwie 2:1. W meczu finałowy spotkaliśmy się parą reprezentującą Lotos Trefl Gdańsk. Prowadzenie zmieniało się kilkukrotnie. Po pierwszym secie przegranym w końcówce do 18, drugi gładko wygrali Radlinianie do 14. W tie break-u pozwoliliśmy uzyskać przewagę gdańszczanom 10:6, jednak determinacja i walka do końca o każdą piłkę spowodowały odwrócenie wyniku i to my mieliśmy nawet dwie piłki meczowe w górze.

 

Ostatecznie zabrakło odrobinę szczęścia i kończymy batalię ze srebrem przy wyniku 16:18. Dodajmy, że jesteśmy jedynym klubem w Polsce, którego dwie pary znalazły się w pierwszej szóstce finału MP , a 8 miejsce w rankingu „Przeglądu ligowego” na najlepiej szkolącą polską młodzież kluby siatkarskie, nie jest przypadkiem.

 

Brawo Siatkarze z Radlina !!!

 

 

W Gubinie w dniach 11-12.07 odbył się turniej Półfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce plażowej. Z turnieju do Finałów Mistrzostw Polski awansowały cztery najlepsze pary. Nasza para Andrzej Ferdyan i Dominik Matczak pod okiem trenera Witolda Słaniny zajęli ostatecznie miejsce 7-8

 

Wyniki

 

I runda

Ferdyan, Matczak vs -Zakrzewski, Konsewicz (II Lubelskie) 2:0 (13,16)

 

II runda

Ferdyan, Matczak vs Rajski, Cierniak 0:2 (II Opolskie) (-8,-16)

 

III runda

Ferdyan, Matczak vs Jasiega, Hawrylak (III Dolnośląskie) 2:0 (24,19)

 

IV runda

Ferdyan, Matczak vs Rajfura, Biela (III Śląskie) 0:2 (-11,-15)

 

 

Kinder + Sport 2015

 

Obok wakacyjnych rozgrywek o Mistrzostwo Polski młodzików, kadetów i juniorów w siatkówce plażowej w dniach 2-5 lipiec 2015 r. rozegrano w Krakowie XXI Ogólnopolski Turniej Minisiatkówki Kinder + Sport. Turniej był ścisłym finałem w rozgrywkach krajowych dziewcząt i chłopców w kategorii „dwójek”, „trójek” oraz „czwórek” wyselekcjonowanych z wcześniejszego systemu eliminacji. ZSS JSW KOKS Radlin reprezentował zespół „trójki” (rocznik 2003) w składzie: Dominik Komorek, Marcin Martyna, Mateusz Buchta, Wojciech Nowosielski (trener: Witold Słanina). Ostatecznie po 4 etapach rywalizacji pomiędzy 48 zespołami drużyna nasza zajęła niezłe 20 miejsce wygrywając m.in. z drużynami z Kędzierzyna-Koźla, Starogradu Gdańskiego.

 

I etap

I faza – 16 grup po 3 zespoły (miejsca 1-48)

ZSS JSW KOKS Radlin vs Dunajec Nowy Sącz 0:2 (-8,- 7)

ZSS JSW KOKS Radlin vs UKS Mikoło Sokółka II 2:0 (6, 6)

 

 

II faza – 8 grup po 4 zespoły (miejsca 1-32)

ZSS JSW KOKS Radlin vs Starogard Gdański 2:0 (12, 13)

ZSS JSW KOKS Radlin vs SP 3 Darłowo 2:0 (6, 11)

ZSS JSW KOKS Radlin vs UKS Piątka Turek 0:2 (-12, -4)

 

 

II etap - 8 grup po 4 zespoły (miejsca 1-32)

ZSS JSW KOKS Radlin vs PSP 19 Kędzierzyn – Koźle 2:1 (7, -12, 2)

ZSS JSW KOKS Radlin vs UKS Trójka Sulechów 0:2 (-4, -8)

ZSS JSW KOKS Radlin vs UKS Dwójka Milicz 1:2 (-3, 6, -6)

 

 

III etap – 2 grupy po 4 zespoły (o miejsca 17-24)

ZSS JSW KOKS Radlin vs MZS Strzyżów 2:0 (13, 10)

ZSS JSW KOKS Radlin vs IKS Atak Elbląg I 2:0 (15, 11)

ZSS JSW KOKS Radlin vs Metro Warszawa I 0:2 (-8, -9)

 

 

IV etap (o 19 miejsce)

ZSS JSW KOKS Radlin vs SP Nałęczów 1:2 (14, -13, -5)

 

 

Szczegóły na http://kinderkrakow2015.pl/

 

UWAGA!!!

 

Informacja dotycząca obozu.

 

 

Rodzice zawodników jadących na obóz mogą dokonać wpłaty za obóz, oddać kartę obozową lub załatwić inne sprawy związane z obozem w sekretariacie klubu w dniach : 20.07.15 (poniedziałek), 12.08.15 (środa) w godzinach od 17:00 do 19:00.

Prosimy również o uregulowanie składek członkowskich.

 

 

Młodzicy awansowali do finał Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej

 

 

W miniony weekend w Twardogórze odbył się turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Młodzików w siatkówce plażowej. W turnieju brało udział 12 zespołów w tym dwie nasze pary: Bugajski Jakub/ Granieczny Beniamin oraz Grygiel Filip/Walawski Kacper. Obydwie nasze ekipy zaprezentowały się na bardzo wysokim poziomie.
Para Bugajski/Granieczny wygrała wszystkie spotkania zajmując I miejsce. Natomiast nasz drugi zespół wygrał dwa  pierwsze spotkania, w trzecim meczu przegrał 2:1 z (naszą) parą Bugajski/Granieczny. Kolejne spotkania nasi zawodnicy rozgrywali ze zmiennym szczęściem, ostatecznie udało się im wywalczyć IV miejsce.
Dzięki dobrej grze, oba nasze zespoły awansowały do turnieju finałowego Mistrzostw Polski, który odbędzie się w dniach 17 - 19 lipca.

 

Szczegółowe wyniki: http://www.skgornik.radlin.pl/?siatkowka-plazowa-polfinal-mistrzostw-polski,285

 

Zdjęcia z turnieju:  http://www.skgornik.radlin.pl/?polfinal-mistrzotw-polski-mlodzikow,284

 

 

 

Grand Prix Starosty Wodzisławskiego – turnieje dziewcząt i chłopców za nami.

 

 

 

W dniach 22 i 23 czerwca zostały rozegrany dwa pierwsze turnieje III edycji Grand Prix Starosty Wodzisławskiego w siatkówce plażowej. Podczas poniedziałkowego turnieju na boiskach Zespołu Szkół Sportowych zmierzyły się dziewczęta, natomiast we wtorek swój turniej rozegrali chłopcy.

A oto wyniki :

Turniej Dziewcząt
1. Szymańska Katarzyna/ Jordan Monika
2. Molęda Marta/Wawrzyńczyk Kinga
3. Barteczko Magda/Demel Julia
4. Dziwisz Karolina/Grychnik Martyna
5-6. Przeliorz Wiktoria/Skotnica Weronika
Uliarczyk Agata/Dygdoń Sabina
7-8. Kuś Angelika/Grzelak Wiktoria
Kicka Paulina/Lechowicz Natalia
9-10. Szulc Anna/Skupień Weronika
Bielaczek Karolina/ Glenc Marta

Turniej Chłopców
1. Dzido Paweł/Ferdyan Andrzej
2. Grygiel Filip/Walawski Kacper
3. Firut Damian/Heliosz Dawid
4. Rakowski Szymon/Konieczny Kamil
5- 6. Firut Łukasz/ Baluch Dawid
Konopacki Kacper/Tkocz Mateusz
7-8. Szymiczek Bartosz/Wojaczek Marek
Dygdoń Jakub/ Dziwoki Marcin


Zdjęcia – turniej dziewcząt: http://www.skgornik.radlin.pl/?turniej-dziewczat,282

Zdjęcia – turniej chłopców: http://www.skgornik.radlin.pl/?turniej-chlopcow,283

 

 

 

 

Medale Młodzików, Kadetów i Juniorów w Mistrzostwach Śląska w siatkówce plażowej.

 

 

 

 

Zakończyły się turnieje finałowe Mistrzostw Śląska w siatkówce plażowej w kategoriach młodzików, kadetów i juniorów. Nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze, młodzicy wywalczyli złoty medal, juniorzy – srebrny, a kadeci - brązowy. Jesteśmy więc jedynym klubem, który zdobył medale we wszystkich kategoriach wiekowych. Do półfinałów Mistrzostw Polski awansowały cztery nasze pary (w każdej kategorii awansują cztery pierwsze zespoły).

 

Klasyfikacja końcowa:

 

Finał Mistrzostw Śląska Młodzików

1. JSW KOKS Radlin - Granieczny Beniamin/ Bugajski Jakub

2. MTS Winner Czechowice-Dz Woźniak Kacper/ Kasprzyk Jakub

3. KS AZS Rafako Racibórz - Nadskakulski Daniel/Szwed Wojciech

4. SK JSW KOKS Radlin Grygiel Filip/ Skupień Daniel

 

Finał Mistrzostw Śląska Kadetów

1. Exact System Norwid Częstochowa Krysiak Maciek/Bereza Szymon

2. MKS Banimex Będzin Rajfura Patryk/Biela Marcin

3. SK JSW KOKS Radlin Matczak Dominik /Ferdyan Andrzej

4. SMUKS Orzesze/ MOSMTychy Bondel Rafał /Kopeć Michał

 

Finał Mistrzostw Śląska Juniorów

1. KS Siatkarz Skoczów - Łysikowski Mateusz/Macura Jakub

2. SK JSW KOKS Radlin - Orzoł Szymon / Margulski Kamil

3. KS Siatkarz Skoczów - Żwak Michał /Cukier Bartłomiej

4. KS Siatkarz Skoczów - Kukulski Mateusz/Setlak Marek

 

 

Zdjęcia z turnieju finałowego Mistrzostw Śląska Młodzików: http://www.skgornik.radlin.pl/?turniej-finalowy-mistrzostw-slaska-mlodzikow,279

 

 

 

 

 

Serdecznie zapraszamy na turnieje siatkówki plażowej w ramach „Grand Prix Starosty Wodzisławskiego w Siatkówce Plażowej 2015 r.”

 

 

Turnieje odbędą się w dniach:
Dziewcząt - 22.06.2015 –  Zespół Szkół Sportowych Radlin
Chłopców - 23.06.2015 – Zespół Szkół Sportowych Radlin
Rodzinny i mikstów - 25.07.2015 – Ośrodek Wodny Balaton Wodzisław
Open - 08.08.2015 - Ośrodek Wodny Balaton Wodzisław

Zgłoszenia przyjmowane będą w dniu zawodów, od godz. 9.30. Rozpoczęcie rozgrywek planowane jest na godz. 10.00.
Turnieje są współfinansowane  ze środków Powiatu Wodzisławskiego w ramach realizacji zadania publicznego.